Keptuvėje, be riebalų kepti tuno, upėtakio, lašišos pjaustiniai


Tai du žuvies ruošimo būdai, t.y. troškinimas ir kepimas, sujungti į vieną. Kai kepu baltų žuvų filė ant keptuvės naudoju daug riebalų, dažniausiai sviestą. Tačiau tuno, upėtakio, lašišos pjaustinius, dažniausiai kepu be riebalų ir nevartau.
Ketaus keptuvėje su dangčiu užverdame  ~100-150ml vandens ir dedame atšildytus, nuplautus pjaustinius. Pradžioje pirmasias 3min. uždengtus kepame, tiksliau troškiname, ant intensyvios ugnies. Sekančias ~10-15min. kepame-troškiname ant lėtos ugnies uždegtus, tik TUNUI pakanka kepti po porą minučių kiekvieną pusę. Kuo tuną kepsime igiau tuo jis taps labiau „guminis”. Viso kepimo metu tūrėtų būti vandens, jis neturėtų būti visai išgaravęs ar susigėręs į žuvį. Jei kartais kepimo vidury matote kad visai neliko vandens, įpilkite verdančio ir kepkite toliau.
Paskutines kepimo minutes, kai jau matote kad žuvis iškepusi, nukelkite dangtį ir leiskite išgaruoti likusiam vandeniui ir išjunkite kaitrą. Riebiųjų žuvų pjaustiniams dar galima leisti ir puikiai apskrusti. Pasūdome, papipiriname, užpilame balzamiko, uždedame mėgstamų prieskonių ir žuvis paruošta. Garnyras pagal skonį. Tai paprastas paruošimo būdas ir svarbiausia niekada nebus prisvilę ar pridegę jei nepamiršite stebėti vandens :). Skanaus.